На лінії життя під вогнем: у Харкові відбувся благодійний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона»
У місті, яке стало світовим символом залізобетонної стійкості, відбувся особливий культурно-духовний благодійний захід — регіональний відбір лауреатів найпрестижнішої медичної відзнаки «Орден Святого Пантелеймона». 22 червня Театрально-концертний центр Харкова об'єднав тих, хто тримає найважчий — медичний фронт Слобожанщини.
Це був не просто урочистий вечір, а хроніка щоденного подвигу. Головний емоційний посил заходу відчувався з першого погляду на глядацьку залу. Весь перший ряд залишався порожнім. На стільцях лежали білі медичні халати, елементи військової форми та стояли портрети. Це — символічний ряд пам’яті медиків та фармацевтів Харківщини, які загинули від російських обстрілів, рятуючи інших. Кожен із них до останнього подиху боровся за чуже життя, ризикуючи та пожертвувавши власним.
«Медицина в сьогоднішньому Харкові — це не просто професія. Це щоденний, щохвилинний вибір йти під обстріли, це робота в стабілізаційних пунктах, у розбитих операційних та на виїздах екстреної допомоги, де секунда зволікання коштує життя пацієнту, а приліт наступної ракети — самому лікарю», — лунало зі сцени.

Зі словами глибокої вдячності до медичної спільноти звернулися засновник і Голова Поважної ради Відзнаки, заслужений лікар України Василь Князевич, Голова Харківської Регіональної ради Віктор Забашта, Харківський міський голова Ігор Терехов. Хвилиною мовчання під стукіт метронома присутні вшанували пам’ять полеглих колег, а представники духовенства — єпископ Павло Гончарук та архієпископ Митрофан — провели спільну молитву за захист тих, хто продовжує рятувати людей під загрозою для власного життя.
Церемонія нагородження номінантів, лауреатів та переможців Харківського регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» була щирою та викликала овації. Дипломи та почесні відзнаки вручали Голова Поважної ради Відзнаки Василь Михайлович Князевич, Голова Харківської Регіональної ради Віктор Федорович Забашта, єпископ Павло Гончарук, архієпископ Митрофан та Митрополит Олександр Миколайович Драбинко.

В номінації «Новатор року» за впровадження передових методів лікування та відновлення в умовах війни нагороди отримали:
В номінації «Найкращий лікар — еталон професії» — за найвищий професіоналізм, вірність клятві та порятунок пацієнтів у критичних умовах були відзначені:
В номінації «Серце медицини» відзнаку для тих, чиє милосердя, турбота та адміністративний хист забезпечують надійний тил, отримали:
В номінації «Взірець служіння суспільству» нагородиди цивільнихмедиків, волонтерів та капелана:
В номінації «Фортеця здоров’я» відзначили медичні заклади, які стали форпостами порятунку під безперервними атаками:

Військові медичні номінації
Категорія «Опора на лінії життя»
Категорія «Герой медичного фронту»
За вагомі здобутки, відданість стандартам честі, жертовний внесок у збереження життя народу Почесні грамоти Регіональної ради вручили:

ПЕРЕМОЖЦЯМИ РЕГІОНАЛЬНОГО ВІДБОРУ визнані Благодійна організація «Благодійний фонд “Фармрух”» та Біленька Валентина Вікторівна — начальниця кардіологічного відділення клініки загальнотерапевтичної Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.
Атмосферу незламності та віри у майбутнє наприкінці заходу підкреслили виступи соліста Олексія Гавінського та юних артистів із Музичної студії «Незламні діти» (керівник Юрій Міщенко). Попри тривоги, Харків співав, дякував своїм рятівникам у білих халатах та військових пікселях і вкотре довів: життя та милосердя завжди сильніші за руйнування.

Читайте також Орден пам’яті й дії: як відзнака Святого Пантелеймона відкриває нову сторінку