У місті, яке стало світовим символом залізобетонної стійкості, відбувся особливий культурно-духовний благодійний захід — регіональний відбір лауреатів найпрестижнішої медичної відзнаки «Орден Святого Пантелеймона». 22 червня Театрально-концертний центр Харкова об'єднав тих, хто тримає найважчий — медичний фронт Слобожанщини.

Це був не просто урочистий вечір, а хроніка щоденного подвигу. Головний емоційний посил заходу відчувався з першого погляду на глядацьку залу. Весь перший ряд залишався порожнім. На стільцях лежали білі медичні халати, елементи військової форми та стояли портрети. Це — символічний ряд пам’яті медиків та фармацевтів Харківщини, які загинули від російських обстрілів, рятуючи інших. Кожен із них до останнього подиху боровся за чуже життя, ризикуючи та пожертвувавши власним.

«Медицина в сьогоднішньому Харкові — це не просто професія. Це щоденний, щохвилинний вибір йти під обстріли, це робота в стабілізаційних пунктах, у розбитих операційних та на виїздах екстреної допомоги, де секунда зволікання коштує життя пацієнту, а приліт наступної ракети — самому лікарю», — лунало зі сцени.

Зі словами глибокої вдячності до медичної спільноти звернулися засновник і Голова Поважної ради Відзнаки, заслужений лікар України Василь Князевич, Голова Харківської Регіональної ради Віктор Забашта, Харківський міський голова Ігор Терехов. Хвилиною мовчання під стукіт метронома присутні вшанували пам’ять полеглих колег, а представники духовенства — єпископ Павло Гончарук та архієпископ Митрофан — провели спільну молитву за захист тих, хто продовжує рятувати людей під загрозою для власного життя.

Церемонія нагородження номінантів, лауреатів та переможців Харківського регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» була щирою та викликала овації.  Дипломи та почесні відзнаки вручали Голова Поважної ради Відзнаки Василь Михайлович Князевич, Голова Харківської Регіональної ради Віктор Федорович Забашта, єпископ Павло Гончарук, архієпископ Митрофан та Митрополит Олександр Миколайович Драбинко.

В номінації «Новатор року» за впровадження передових методів лікування та відновлення в умовах війни нагороди отримали:

  • Демковська Яна Олександрівна — лікар фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська поліклініка № 8» Харківської міської ради;
  • Щукін Дмитро Володимирович — завідувач, лікар-уролог урологічного відділення № 1 КНП ХОР «Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала»;
  • Салій Артур Вікторович — завідувач неврологічного відділення, лікар-невропатолог стаціонарного підрозділу КНП «Міська студентська лікарня» Харківської міської ради;
  • Головачов Сергій Вікторович — лікар ортопед-травматолог КНП «Зачепилівська центральна лікарня» Зачепилівської селищної ради.

В номінації «Найкращий лікар — еталон професії» — за найвищий професіоналізм, вірність клятві та порятунок пацієнтів у критичних умовах були відзначені:

  • Зоріна Галина Валеріївна — лікар-терапевт КНП «Центр сімейної медицини № 4» Харківської міської ради;
  • Тіщенко Кирило Володимирович — лікар-стоматолог-хірург КНП «Міська стоматологічна поліклініка № 3» Харківської міської ради;
  • Берус Анжела Вікторівна — завідувачка відділення, лікар-педіатр педіатричного відділення КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17» Харківської міської ради;
  • Ситнік Ольга Сергіївна — лікар-терапевт КНП «Міська поліклініка № 19» Харківської міської ради;
  • Соловйов Володимир Дмитрович — лікар-терапевт КНП «Центр сімейної медицини № 3» Харківської міської ради.

В номінації «Серце медицини» відзнаку для тих, чиє милосердя, турбота та адміністративний хист забезпечують надійний тил, отримали:

  • Ковальова Світлана Валентинівна — медичний директор з лікувальної роботи КНП «Міська поліклініка № 10» Харківської міської ради;
  • Баглаєнко Наталія Миколаївна — в.о. головної сестри медичної КНП «Міська дитяча поліклініка № 13» Харківської міської ради:
  • Патрікєєва Віра Дмитрівна — завідувачка амбулаторії, лікар-педіатр вищої категорії КНП «Міська дитяча поліклініка № 14» Харківської міської ради.

В номінації «Взірець служіння суспільству» нагородиди цивільнихмедиків, волонтерів та капелана:

  • Куліша Віктора Миколайовича — хірурга стаціонару хірургічного відділення, хірурга поліклініки КНП «Шевченківська центральна районна лікарня» Шевченківської селищної ради;
  • Благодійну організацію «Благодійний фонд “Незламна родина”»;
  • Благодійну організацію «Благодійний фонд “Спілка волонтерів Харкова”»;
  • Харківський відокремлений підрозділ БО «Міжнародний благодійний фонд “Всі поруч”»
  • Аштраф’яна Станіслава Івановича — протоієрея Православної Церкви України, військового капелана 225 ОШП.

В номінації «Фортеця здоров’я» відзначили медичні заклади, які стали форпостами порятунку під безперервними атаками:

  • КНП Кегичівської селищної ради «Кегичівська центральна районна лікарня» (директорка — Саргсян Гоар Вачаганівна);
  • КНП «Близнюківська центральна районна лікарня» Близнюківської селищної ради Лозівського району (генеральний директор — Грушак Микола Семенович);
  • КНП Харківської обласної ради «Обласний центр служби крові»(директорка — Малигон Олена Іванівна).

Військові медичні номінації

Категорія «Опора на лінії життя»

  • Супрун Сергій Олексійович — старший лейтенант медичної служби, ординатор лікувального відділення медичної роти в/ч А4820, 142 ОМБр.
  • Красов Роман Юрійович — ординатор евакуаційного відділення медичної роти в/ч А7041, старший лейтенант медичної служби.

Категорія «Герой медичного фронту»

  • Сиротенко Данило Андрійович — санітарний інструктор евакуаційного відділення медичної роти в/ч А0501.
  • Ткачук Володимир Михайлович — медичний працівник медичного пункту в/ч А0742.
  • Докторович Даніель Вадимович — санітарний інструктор медичного пункту 1-го штурмового батальйону в/ч А5092.

За вагомі здобутки, відданість стандартам честі, жертовний внесок у збереження життя народу Почесні грамоти Регіональної ради вручили:

  • Врагову Руслану Сергійовичу — генеральному директору КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня»;
  • Сухомлину Олегу Григоровичу — завідувачу реабілітаційного відділення стаціонарного відділення № 1 КНП «Лозівське ТМО»;
  • Коврига Валентині Станіславівні — головній медичній сестрі КНП «Міська поліклініка № 6» Харківської міської ради;
  • Благодійній організації «Благодійний фонд “Фармрух”» ;
  • КНП «Чугуївська центральна лікарня імені М.І. Кононенка»;
  • Біленькій Валентині Вікторівні — начальниці кардіологічного відділення клініки загальнотерапевтичної ВМКЦ Північного регіону;
  • Токаренку Юрію Володимировичу — старшому лейтенанту, викладачу з тактичної медицини кафедри забезпечення державної безпеки ННІ та забезпечення державної безпеки Національної академії НГУ.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ РЕГІОНАЛЬНОГО ВІДБОРУ визнані Благодійна організація «Благодійний фонд “Фармрух”» та Біленька Валентина Вікторівна — начальниця кардіологічного відділення клініки загальнотерапевтичної Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.

Атмосферу незламності та віри у майбутнє наприкінці заходу підкреслили виступи соліста Олексія Гавінського та юних артистів із Музичної студії «Незламні діти» (керівник Юрій Міщенко). Попри тривоги, Харків співав, дякував своїм рятівникам у білих халатах та військових пікселях і вкотре довів: життя та милосердя завжди сильніші за руйнування.


Читайте також Орден пам’яті й дії: як відзнака Святого Пантелеймона відкриває нову сторінку

Поділитися цим дописом

Автор

Від лабораторії до аптеки: чому створення одного лікарського засобу триває 10–15 років

Від лабораторії до аптеки: чому створення одного лікарського засобу триває 10–15 років

Фармацевт Практик 3 хв. читання
Чому продаж ліків на АЗС тримає в напрузі фармацевтичну спільноту

Чому продаж ліків на АЗС тримає в напрузі фармацевтичну спільноту

Фармацевт Практик 1 хв. читання
Євроінтеграція клінічних досліджень: ринок та регулятори узгоджують перехід на стандарти ЄС

Євроінтеграція клінічних досліджень: ринок та регулятори узгоджують перехід на стандарти ЄС

Фармацевт Практик 1 хв. читання
В Україні зареєстровано перше інфікування сублінією Omicron XBB.1.5

В Україні зареєстровано перше інфікування сублінією Omicron XBB.1.5

Фармацевт Практик 1 хв. читання
Бойові медики вступатимуть до медичних вишів без НМТ: навчання можна поєднувати зі службою

Бойові медики вступатимуть до медичних вишів без НМТ: навчання можна поєднувати зі службою

Фармацевт Практик 1 хв. читання
Наталії Бурмак: Аптеки ФОП й до цього не працювали з надприбутками, а після обмеження націнок стало ще складніше

Наталії Бурмак: Аптеки ФОП й до цього не працювали з надприбутками, а після обмеження націнок стало ще складніше

Ліна Миронова 4 хв. читання