Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо ймовірного привласнення бюджетних коштів, виділених за Програмою медичних гарантій. На Закарпатті перед судом постануть четверо посадовців районної лікарні, яких обвинувачують в організації схеми із внесенням недостовірної інформації до електронної системи охорони здоров’я.

За даними Офісу Генерального прокурора, організаторами схеми слідство вважає директора медичного закладу, який також є депутатом Мукачівської районної ради, разом із завідувачем одного з відділень. До реалізації механізму, за версією слідства, також були залучені двоє медичних працівників, які вносили до медичної інформаційної системи неправдиві відомості про лікування пацієнтів.

Слідчі встановили, що протягом січня–вересня 2025 року в електронній системі охорони здоров’я були сформовані записи про понад 1,2 тис. пацієнтів, яким нібито надавали високоспеціалізовану медичну допомогу із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень. Водночас, як стверджують правоохоронці, такі медичні послуги фактично не надавалися, а відповідне обладнання у відділенні було відсутнє.

На підставі цих даних лікарня щомісяця подавала до Національної служби здоров’я України електронні звіти для оплати медичних послуг. За інформацією прокуратури, це дало змогу медичному закладу отримувати близько 1 млн грн додаткового фінансування щомісяця.

Експертиза встановила, що загальна сума безпідставно перерахованих коштів перевищила 9,5 млн грн. За версією слідства, частину отриманих бюджетних коштів використали для виплати премій учасникам схеми.

Наразі обвинувальний акт щодо чотирьох фігурантів скеровано до суду. Остаточне рішення про їхню винуватість ухвалюватиме суд.


Читайте також Слідство перевіряє обставини можливого хабарництва в міській лікарні Львова.

Поділитися цим дописом

Автор

Іспанія надасть експертну підтримку Україні в створенні єдиного регуляторного органу фармгалузі

Іспанія надасть експертну підтримку Україні в створенні єдиного регуляторного органу фармгалузі

Фармацевт Практик 2 хв. читання
Харків – стратегічний центр фармацевтичної освіти України: партнерство заради розвитку

Харків – стратегічний центр фармацевтичної освіти України: партнерство заради розвитку

Фармацевт Практик 2 хв. читання
Biopharma інвестує близько $500 млн у нові виробництва

Biopharma інвестує близько $500 млн у нові виробництва

Фармацевт Практик 1 хв. читання
Юлія Канівець: «Коли працюю — мені не страшно»

Юлія Канівець: «Коли працюю — мені не страшно»

Ліна Миронова 6 хв. читання
26 червня — Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом

26 червня — Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом

Фармацевт Практик 2 хв. читання
Прохідний бал НМТ можуть знизити до 130 вже цього року

Прохідний бал НМТ можуть знизити до 130 вже цього року

Фармацевт Практик 2 хв. читання